هم فال و هم تماشا
هم فال و هم تماشا
گل متحرک , دکوراسیون داخلی سالن آرایشگاه 2015 , عکس , عکس نانسی قبل از عمل زیبایی , دانلود آهنگ اقرار بابک جهانبخش , مدل تونیک جدید مجلسی , زیباترین بازیکران سریال دختران ترکی , اس ام اس های خنده داراونجوری , ايا ايلين بچه اش را به دنيا مياد


علي عباسپور تهراني‌فرد رئيس كميسيون آموزش مجلس بر اختصاص اعتبار ويژه براي پيشگيري از اعتياد دانش‌آموزان تاكيد كرد.

رئيس كميسيون آموزش مجلس  در گفتگو با ايسنا، با اشاره به جلسه‌ اخير كميسيون آموزش و تحقيقات با مسوولان وزارت آموزش و پرورش و ستاد مبارزه با موادمخدر درخصوص اعتياد در مدارس تصريح كرد: متاسفانه ايران از سوي مرزهاي شرقي مورد يك سونامي موادمخدر قرار گرفته است.

وي افزود: براساس گزارش‌هاي رسيده، توليد موادمخدر در افغانستان بشدت افزايش پيدا كرده و به‌‌رغم تلاش‌هاي زياد نيروهاي انتظامي، حجم زيادي از اين موادمخدر وارد كشور مي‌شود.

نماينده مردم تهران اضافه كرد: مقداري از اين مواد در داخل كشور به فروش مي‌رسد و بقيه هم به كشورهاي ديگر صادر مي‌شود. اين موضوع نشان مي‌دهد سازمان‌هاي بين‌المللي در كمك به اين مساله سستي مي‌كنند و در قبال هزينه‌هاي سنگيني كه چه از نظر جاني و چه از نظر مالي به ايران تحميل مي‌شود، بي‌تفاوت هستند.

وي با تاكيد بر اين‌كه حجم توليد خشخاش و ديگر موادمخدر در افغانستان بويژه بعد از حضور نيروهاي خارجي به شدت افزايش يافته است، اظهار كرد: سازمان‌هاي بين‌المللي بايد با يك عزم جدي و بين‌المللي جلوي اين سونامي مواد مخدر به ايران و جهان را بگيرند.

2400 دانش‌آموز معتاد در كشور

عباسپور گفت: متاسفانه مقداري از اين مواد در ايران مي‌ماند و زمينه را براي اعتياد نوجوانان و جوانان فراهم مي‌كند. براساس آمار ارائه شده حدود يك ميليون و 200 هزار نفر معتاد در كشور وجود دارد و حدود 800 هزار نفر هم به صورت تفنني موادمخدر مصرف مي‌كنند كه حدود 2400 نفر از اين جمعيت، جمعيت دانش‌آموزي است.

وي با تاكيد بر اين‌كه مدارس ما در معرض خطر شديد هستند، تصريح كرد: بي‌شك بهترين راه براي مقابله و جلوگيري از اعتياد در مدارس، آموزش دانش‌آموزان و خانواده است تا از خطرات اعتياد آگاه شوند.

به گفته رئيس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس، اعتباري كه از طريق ستاد مبارزه با موادمخدر به اين كار اختصاص يافته براي كل آموزش و پرورش حدود 3 ميليارد تومان است كه بسيار كم است. با اين اعتبار تنها مي‌توان 10 درصد خانواده‌ها را تحت پوشش قرار داد، بنابراين انجمن اوليا و مربيان با توجه به نقش مهمي كه در اين خصوص دارد، مي‌تواند خانواده‌ها را آگاه كند تا آنها بر فرزندانشان نظارت داشته باشند.

به گفته عباسپور، ستاد مبارزه با موادمخدر، مهم‌ترين عامل پيشگيري از اعتياد دانش‌آموزان در مدارس را آگاهي معلمان، مسوولان مدارس و اوليا از طريق انجمن اوليا و مربيان و آموزش مهارت‌هاي زندگي به دانش‌آموزان عنوان مي‌كند. بودجه ستاد مبارزه با موادمخدر محدود است، اگرچه عنوان مي‌شد در كشورهاي دنيا به ازاي هر دانش‌آموز حدود 20 دلار در سال براي پيشگيري از اعتياد هزينه مي‌شود؛ اما اين مقدار براي دانش‌آموزان كشور كمتر از نيم دلار است.

نماينده مردم تهران در مجلس تاكيد كرد: بايد اعتبارات بيشتري به اين موضوع تزريق شود، بويژه به بخش سلامت وزارت آموزش و پرورش تا مراقبان بهداشت و مشاوران مدارس بتوانند به رسالت خود كه ارائه مشاوره به اوليا و دانش‌آموزان و انجام مراقبت‌هاي بهداشتي است، عمل كنند.

طرح مراقبان بهداشت در مدارس اجرا نمي‌شود

عباسپور با تاكيد بر اين‌كه تقريبا بيش از 3 سال است كه قانون مراقبان بهداشت و انتقال آنها از وزارت بهداشت به مدارس را تصويب كرده‌ايم، گفت: اما تاكنون اقدامي براي بهبود شاخص‌هاي بهداشتي و افزايش مشاوران در مدارس صورت نگرفته و عملا قانون احياي معاونت پرورشي به اجرا درنيامده است كه اين امر زمينه‌ساز در معرض قرار دادن نوجوانان و جوانان كشور در ارتباط با شيادان و سوداگران مرگ و فروشندگان موادمخدر مي‌شود.

رئيس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس اضافه كرد: وضعيت پرسنلي با كمبود نيروي شديد روبه‌روست و عنوان مي‌شود كه كل بخش سلامت با 20 پرسنل اداره مي‌شود كه تنها يك نفر در مورد مساله اعتياد در مدارس فعاليت مي‌كند. اين امر نشان مي‌دهد جمعيت 14 ميليوني دانش‌آموزي كشور عملا در قبال برنامه‌ريزي مطلوب براي پيشگيري از موادمخدر، تنها مانده است كه بايد آموزش و پرورش و اوليا دقت كنند تا هم بتوانيم سلامت روحي و رواني نوجوانان در مدارس را تضمين كنيم و هم آموزش خوب به آنها ارائه دهيم تا يك نسل پويا و شايسته‌ در جامعه اسلامي داشته باشيم؛ اما اين دقيقا جايي است كه دچار ضعف هستيم.

آموزش و پرورش در حوزه اعتياد ، رهاست

عباسپور تصريح كرد: از طرفي هم متاسفانه آموزش و پرورش از نظر كيفيت آموزشي مطلوب نيست كه اين نشان مي‌دهد آموزش و پرورش يله و رهاست؛ چراكه نه از نظر كيفيت آموزشي وضعيت مطلوبي دارد و نه از نظر مراقبت‌هاي روحي و رواني. بنابراين وزير آموزش و پرورش بايد برنامه‌ريزي دقيقي در ارتباط با ارتقاي كيفيت آموزش و سلامت روحي و رواني دانش‌آموزان انجام دهد، بخصوص با وضعي كه هم‌اكنون توزيع موادمخدر و ورود اين مواد به كشور دارد.

نماينده مردم تهران با تاكيد بر اين‌كه بايد دقت لازم را انجام دهيم تا دچار معضل اعتياد در سيستم آموزش و پرورش كشور نشويم، افزود: خوشبختانه اين مساله هنوز به مرحله بحراني نرسيده و قابل كنترل است؛ اما با هجمه‌اي كه كشور با آن روبه‌روست و نوجوانان و جوانان ايراني را هدف قرار مي‌دهد و همچنين با تنوع موادمخدر در قرص‌هاي شيميايي، روانگردان و موادمخدر صنعتي، خانواده‌ها بايد بيش از پيش از فرزندانشان مراقبت و روابط آنها را كنترل كنند؛ البته خانواده‌ها براي انجام اين امورات بايد مورد آموزش كامل قرار بگيرند.

عباسپور گفت: هم‌اكنون كه هنوز لايحه بودجه 89 به مجلس ارائه نشده، از دولت درخواست مي‌كنيم كه بودجه خاصي براي وضعيت سلامت و پيشگيري از اعتياد در مدارس و آموزش دانش‌آموزان، معلمان و اوليا به طور خاص كه حدودا بين 40 تا 50 ميليارد تومان پول لازم دارد، براي تزريق به اين بخش در نظر بگيرد.

رئيس كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس همچنين ابراز اميدواري كرد: اميدواريم دولت اين بودجه را در لايحه بودجه سال 89 ببيند. ما نمايندگان مجلس هم تلاش مي‌كنيم كه اعتبار لازم به آموزش و پرورش در اين خصوص داده شود؛ زيرا آماري ارائه مي‌شود كه نمي‌توان ‌آنها را بيان كرد، ازاين‌رو بايد موجي ايجاد كنيم كه مسوولان آموزش و پرورش و پدر و مادرها حواسشان را جمع كنند.نوشته شده در تاريخ 2015-08-18 توسط revayatenasr


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ