هم فال و هم تماشا
گل متحرک , دکوراسیون داخلی سالن آرایشگاه 2015 , عکس , عکس نانسی قبل از عمل زیبایی , دانلود آهنگ اقرار بابک جهانبخش , مدل تونیک جدید مجلسی , زیباترین بازیکران سریال دختران ترکی , اس ام اس های خنده داراونجوری , ايا ايلين بچه اش را به دنيا مياد


 

 

 موسوي مي‌گفت هركس جايگاه رهبري را نفهمد كندذهن است

 

 

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاري فارس، امير محبيان مدير مركز مطالعات استراتژيك آريا در دومين كنگره سراسري كانون دانشگاهيان ايران اسلامي كه در مشهد مقدس در حال برگزاري است، به تشريح ابعاد مختلف جنگ نرم پرداخت و اظهار داشت: بسياري از توليدات كشور در حوزه جنگ نرم از نگاه مصداقي بوده است درحالي كه مباحث مفهومي در اين زمينه اهميت بيشتري دارد.

 

وي با بيان اينكه جنگ نرم دو جنبه منفي و مثبت دارد، افزود: به طور طبيعي افراد هميشه در حال چالش و تعامل با يكديگر هستند كه در اين ارتباطات عبارات منفي مثل فريب و خودفريبي مطرح مي‌شود كه طي آن هر فردي مي‌خواهد عقيده خود را به مخاطبي كه به آن تمايل ندارد القا كند و در همين زمينه از ترفند فريب استفاده مي‌شود.

اين استاد دانشگاه با بيان اينكه طمع يكي از مواردي است كه موجب فريب خوردن افراد مي‌شود، گفت: به طور كلي در جنگ نرم، تسخير اذهان انجام مي‌شود اما سؤال اين است كه چگونه بايد ذهن‌ها را كنترل كرد.

محبيان در ادامه به سه مفهوم مديريت ادراك، مديريت انتظار و توقع و مديريت ساخت ذهني اشاره كرد و يادآور شد: لازمه موفقيت در جنگ نرم، مديريت ذهن و تحليل رواني افراد است كه طي آن بايد نقاط ضعف افراد را شناسايي كرد.

وي در ادامه مهم‌ترين فرمول اداره كشورهاي غربي را دو مفهوم نان و سرگرمي خواند و خاطر نشان كرد: اين فرمول براي توده مردم به كار گرفته مي‌شود و سينما يكي از مهمترين ابزارهاي سرگرمي به شمار مي‌رود كه اكنون بيش از 70 درصد صنعت سينماي غرب در اختيار يهوديان قرار دارد.

مدير مركز مطالعات استراتژيك آريا با بيان اينكه كنترل ادراك و اذهان به كنترل مردم، افراد و احزاب منجر مي‌شود، اظهار داشت: افراد بر اساس برداشت‌هاي خود از پيرامون زندگي مي‌كنند و بسياري از مردم بر همين اساس دچار خودفريبي مي‌شوند اما ذهن بيشتر مردم مطالب نامطلوب را نمي‌پذيرد و آنرا رد مي‌كند.

محبيان در بخش ديگري از سخنان خود گفت:‌ مهمترين مشكل ما با خاتمي اين بود كه در زمان رياست جمهوري وي، دنيا به راحتي دست ما را مي‌خواند و مي‌توانست حركات بعدي كشور را تشخيص دهد.

وي همچنين به حوادث بعد از انتخابات رياست جمهوري دهم اشاره كرد و يادآور شد: زماني كه افرادي به خيابان مي‌آيند و به نتيجه انتخابات اعتراض مي‌كنند، اين حركت ناشي از مدل‌هاي ذهني آنها است كه بايد آنرا شناسايي و كنترل كرد.

اين كارشناس مسائل سياسي همچنين تصريح كرد: در مديريت ادراكات يك قانون عمومي وجود دارد كه بر اساس آن بايد همراه با اعتقادات مردم و در مسير آنها فعاليت كرد، يعني از زبان آنها نهايت بهره‌ را برد تا در اذهان عمومي واقع شويم.

محبيان با تاكيد بر اينكه در حوزه جنگ نرم بايد تهاجمي عمل كنيم، در اين زمينه بايد ايجاد توقع كرده و به عنوان مثال همواره مدعي خسارات جنگ جهاني دوم باشيم.

وي با بيان اينكه مدل ذهني مردم تنها زماني تغيير مي‌كند كه برخي از مصاديق آن مدرن با واقعيت مطابق نباشد، خاطرنشان كرد: بسياري از اتفاقات بعد از انتخابات نيز بر همين اساس رخ داد چون در مدل زنده موجود از ميرحسين موسوي اينطور تصور مي‌شد كه وي محكوميتي كم‌تر دارد اما به آرمان‌هاي امام و انقلاب نزديك‌تر است.

مدير مركز مطالعات استراتژيك آريا همچنين اضافه كرد: بر اساس اين مدل ذهني بسياري از افراد، مشكلات و مخالفت‌هاي ميرحسين موسوي را نمي‌ديدند كه اين مسئله ناشي از مدل ذهني اشتباه برخي از اصولگرايان بود.

محبيان در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشت: بنده قبل از 14 بهمن پيش از انتخابات با موسوي ديداري داشتم كه در آن ديدار 3 سؤال از وي پرسيدم و موسوي نيز به سؤالات پاسخ داد.

وي با بيان اينكه سؤال اول در خصوص اعتقاد موسوي به دولت محوري در كشور اختصاص داشت، يادآور شد: موسوي در آن زمان گفت كه "من هم قبول دارم كه اكنون دولت‌محوري معنايي ندارد و حتي بسياري از شعارهاي احمدي‌نژاد را قبول دارم اما او نمي‌تواند شعارها را كه شعارهاي امام است اجرايي كند ".

اين كارشناس مسائل سياسي دومين سؤال خود را به نوعي تعامل با حزب مشاركت و سازمان مجاهدين مرتبط دانست و تصريح كرد: موسوي در آن زمان به بنده گفت كه اين احزاب را قبول ندارم و معقتدم كه خاتمي هم در برقراري ارتباط با آنها اشتباه كرده است.

محبيان در همين زمينه اضافه كرد: موسوي به بنده گفت "زماني كه معين براي كانديداتوري در انتخابات رياست جمهوري با بنده مشورت كرد به او هشدار دادم كه تو يك عنصر خط امامي و ساده‌زيست هستي و با تكيه بر همين شعارها مي‌تواني موفق شوي اما او به سراغ شعارهاي دير رفت و شكست خورد ".

وي در ادامه به سومين سؤال خود از موسوي اشاره كرد و يادآور شد: از موسوي در خصوص اختلاف نظرهايش با مقام معظم رهبري در زمان نخست‌وزيري سؤالاتي پرسيدم كه وي در پاسخ گفت كه با مقام معظم رهبري نسبت فاميلي دارد و اختلافات آن زمان نيز مربوط به مباحث حقوقي بود.

اين كارشناس مسائل سياسي در همين زمينه افزود: موسوي گفت كه "در آن زمان مقام معظم رهبري، رئيس جمهور كشور بود اما اختياري نداشت و من كه نخست وزير بودم حاضر نشدم از اختيارات خود بگذرم اما اكنون اصلا نخست وزير در كشور وجود ندارد و من هم به آقاي امامي كاشاني گفته‌ام كه كسي كه بخواهد در اين مملكت رئيس جمهور شود و جايگاه رهبري را نفهميده باشد خيلي بايد كندذهن باشد ".

محبيان همچنين با بيان اينكه نقش امام(ره) روز به روز در بيانيه‌هاي موسوي كمرنگ‌تر شد، اظهار داشت: در نهايت شاهد بوديم كه همجنس‌گرايان نيز وارد بيانيه‌هاي موسوي شدند.

وي در پايان با اشاره به اقدامات وزارت ارشاد در حوزه تشريح مفهوم جنگ نرم خاطرنشان كرد: با تلاش‌هاي وزارت ارشاد به زودي 20 كتاب در حوزه مفاهيم جنگ نرم منتشر خواهد شد.../فارس
نوشته شده در تاريخ 2018-05-16 توسط revayatenasr


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ