هم فال و هم تماشا
گل متحرک , دکوراسیون داخلی سالن آرایشگاه 2015 , عکس , عکس نانسی قبل از عمل زیبایی , دانلود آهنگ اقرار بابک جهانبخش , مدل تونیک جدید مجلسی , زیباترین بازیکران سریال دختران ترکی , اس ام اس های خنده داراونجوری , ايا ايلين بچه اش را به دنيا مياد


اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

احمدی نژاد:

شرط اصلاح جهان تمرکز اراده ملتها بر عدالت است/ دولت آمریکا ورشکسته است

رئیس جمهور با بیان اینکه روابط فعلی جهان باید اصلاح شود، شرط آن را در اراده ملت‌ها و دولت‌ها دانست و تصریح کرد: دولت‌ها و ملت‌ها ضمن تلاش برای اصلاحات واقعی در مناسبات داخلی خود، باید تصمیم بگیرند و در کنار یکدیگر بر عدالت و حقوق اساسی ملت‌ها ایستادگی و در جهت ساختن دنیایی بهتر تلاش و کمک کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود احمدی‌نژاد شامگاه پنجشنبه در دیدار شرکت کنندگان در اجلاس مشورتی تهران، پیرامون سوریه، ضمن تشکر از هیات‌های مشارکت‌کننده در این اجلاس درباره مساله مهمی که امروز جامعه بشری را تحت تأثیر سنگین عاطفی قرار داده است، اظهار امیدواری کرد که این اجلاس به عنوان مقدمه و روندی مؤثر برای ایجاد صلح و امنیت، باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه شرایط جهان بسیار اسفبار است، گفت: امروز در دو سطح نیازمند اصلاحات هستیم که اولویت با اصلاحات در سطح بین‌الملل است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه نظام‌های حاکم بر جهان نتیجه مناسبی برای بشریت نداشته و تنها فاصله‌ها، تبعیض‌ها، کینه‌ها و دشمنی‌ها دستاورد آن بوده است، اظهار داشت: شرایط امروز جهان به هیچ وجه شرایط قابل قبولی نیست و قطعاً خداوند انسان را خلق نکرده تا در چنین شرایطی زندگی کند.

وی با اشاره به اینکه عده قلیلی از صاحبان قدرت و ثروت بر مراکز اصلی جهان حاکم بوده و می‌خواهند سرنوشت همه ملت‌ها و مسایل جهان را رقم زده و اراده خود را بر بشر تحمیل کنند، تصریح کرد: امروز مراکز قدرت سیاسی، ثروت و رسانه دنیا در اختیار این عده قلیلی است و آنها خود را معیار همه ارزش‌ها معرفی کرده و آزادی، عدالت و دموکراسی را همان چیزی می دانند که خودشان معرفی می‌کنند و هر ملت و دولتی که می‌خواهد شیوه خود را داشته و مستقل زندگی کند، از ناحیه آنها تحت فشار قرار می‌گیرد.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه نظم امروز جهان بجایی رسیده که بیش از سه میلیارد نفر فقیر در دنیا وجود داشته و فاصله طبقاتی بیش از هر زمان دیگری افزایش یافته است، تأکید کرد: نظم کنونی جهان باید تغییر کرده و اصلاح شود و همه دولت‌ها و ملت‌ها در یک روند دمکراتیک واقعی و حقیقی و در شرایطی که احترام و حق همگان محفوظ باشد، در مدیریت جهان مشارکتی عادلانه داشته باشند.

رئیس جمهور ادامه داد: اینکه قدرت و ثروت جهان در انحصار عده معدودی باشد، فسادآور است و راه حل آن است که همه باید در مدیریت جهان فرصت مشارکت داشته باشند و هیچ تصمیمی نباید بر دولت‌ها و ملت‌ها تحمیل شود.

وی با اشاره به اینکه اصلاحات در سطح ملی از دیگر اموری است که امروز نیازمند آن هستیم، گفت: بسیاری کشورها وجود دارند که در آنها هنوز اراده مردم، عدالت و آزادی به طور کامل حاکم نبوده و حقوق ملت‌ها رعایت نمی‌شود که آمریکا از جمله این کشورهاست.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه مردم آمریکا تحت فشار قرار دارند و اراده مردم در این کشور حاکم نیست، خاطرنشان کرد: در آمریکا همه مبادلات و مکالمات و مراودات مردم شنود و رهگیری می‌شود، فضا کاملا امنیتی است و مردم اجازه ندارند در مسایل اصلی دخالت کنند و در حالی که مردم با جنگ و تجاوز دولت‌های پی در پی آمریکا مخالفت می کنند، هر دولت دیگری که بر سر کار می آید، باز هم جنگ و اشغالگری در دنیا راه می‌اندازد.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه در آمریکا تنها دو حزب که از یک مرکز پشت صحنه مدیریت می‌شوند حق حاکمیت دارند و هر وقت لازم باشد چهره مناسب آن شرایط را رو می‌کنند، گفت: وقتی مدیران اصلی کشور نقشی در اداره آن کشور ندارند، دیگر تکلیف مردم مشخص است.

وی با اشاره به اینکه در اروپا نیز اوضاع به همین شکل است، اظهار داشت: مردم اروپا باید چگونه و با چه زبانی اعلام کنند که از شرایط موجود ناراضی هستند و چه کسی سخن مردم را در آنجا پذیرفته و اجازه اعمال اراده به مردم می‌دهد.

دکتر احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه جامعه بشری رو به کمال بوده و هر روز باید بهتر از گذشته باشد، گفت:‌ ما در جهان ناگزیر از اصلاحات هستیم، اما این اصلاحات نباید با جنگ و درگیری اعمال شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز مستکبران و استعمارگران با شعار اصلاحات قصد دارند، اراده خود را بر ملت‌ها تحمیل و مطالبات اصلاحی و تحول خواهانه ملت‌ها را مدیریت کرده و به نفع خود تغییر دهند، گفت: بکارگیری این روند در نهایت منجر به جنگ و ایجاد درگیری می‌شود.

احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه همه ملت‌ها باید در قبال این روند هوشیار باشند، تصریح کرد: آزادی و عدالت حق همه ملت‌هاست، اما باید با تفاهم و بدون کشتار به دست بیاید و هرگز نباید در این روند اجازه دخالت به بیگانگان داده شود، چرا که هر نوع دخالت بیگانگان در کشورها شرایط را بدتر خواهد کرد.

وی افزود: هیچ قدرتی از قدرت‌های بزرگ در غرب را نمی‌شناسم که بخاطر انسانیت و خدا در کشوری و در موضوعی دخالت کند؛ آنها هر کاری می‌کنند برای منافع خودشان است و اگر در جایی یک دلار هزینه کنند، انتظار برگشت صدها دلار به جیبشان را دارند.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه نیروهای ناتو هنگامی که به افغانستان وارد شدند، اولین اسنادی که با خود بردند، نقشه‌های معادن افغانستان بود، گفت: آنها در عراق نیز به همین شکل عمل کردند و در حالی که همه جنایات صدام با حمایت‌های آنها انجام شده بود، برای حاکم شدن به این کشور به مقابله با او پرداختند و پس از آن نیز خواستند تا بر عراق مسلط شوند، که البته دولت و ملت عراق نپذیرفتند، اما در این روند خسارت‌های بزرگی را به ملت عراق تحمیل کردند، که اگر از امروز دولت عراق 20 سال تلاش کند، شاید بتواند فقط این خسارت‌ها را جبران کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت‌ها باید حقوق ملت‌ها را با صمیمیت تامین کنند و ملت‌ها نیز باید با تفاهم به کمک دولت‌ها آمده و کشورشان را در جهت پیشرفت و سازندگی جلو ببرند، خاطرنشان کرد: با جنگ و دخالت ناتو و کشورهای استعماری هرگز چیزی درست نمی‌شود؛ اگر چه ممکن است در ظاهر نتایج کوتاه مدتی بدست بیاید، اما مطمئناً در درازمدت منافع ملت‌ها را نابود خواهد کرد.

وی با بیان اینکه امروز همه کشورهای مستقل، دلسوز و طرفدار عدالت باید دست در دست یکدیگر بدهند و اصلاحات را در وهله اول در سطح بین‌المللی اعمال کنند، اظهار داشت: نباید ساختار شورای امنیت به گونه‌ای باشد که دولتی به خود اجازه دهد، در همه امور دنیا دخالت کرده و مناسبات سیاسی و اقتصادی دنیا را تحت تأثیر قرار دهد.

رئیس جمهور گفت: نباید یک دولت که 16 هزار میلیارد دلار بدهی خارجی دارد، به خود اجازه دهد بیش از 32 هزار میلیارد دلار، دارایی کاغذی منتشر کرده و به واسطه آن جیب ملت‌ها را چپاول کند.

احمدی‌نژاد با اشاره به اینکه باید مناسبات سیاسی و اقتصادی دنیا اصلاح شود، تصریح کرد: در داخل کشورها نیز باید با همدلی، وحدت و برادری، تمامی آحاد یک ملت در ساختن کشور مشارکت کرده و آزادی، دوستی، محبت و عدالت را برقرار کنند.

وی با بیان اینکه همه ملت‌ها و انسان‌ها دارای احترام بوده و حقوقی دارند، گفت:‌ تا زمانی که عدالت برپا نشده و حقوق ملت‌ها تادیه نشود، مشکلات، اختلافات و کینه‌ورزی‌ها در جهان وجود خواهند داشت.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه باید دست به دست هم دهیم، تا دنیایی بهتر و زیباتر را بسازیم، خاطرنشان کرد: اگر ثروت‌های آفریقا و آمریکای لاتین در اختیار مردم این مناطق قرار گیرد، در آنجا حتی یک فقیر هم باقی نخواهد ماند، اما عده‌ای قلیل سیری‌ناپذیر ثروت این مناطق را غارت می‌کنند.

وی اظهار داشت: خوشبختانه امروز بسیاری از قدرتمندان و عناصری که باعث مشکلات جامعه بشری هستند، رو به افول بوده و در سیاست‌های خود شکست خورده و نتوانستند دنیا را اداره کند و در بن بست قرار گرفته اند.

احمدی‌نژاد افزود: آمریکا دولت ورشکسته‌ای است که با پول دیگران زندگی می‌کند و کافی است همان کسانی که 16 هزار میلیارد دلار وام در اختیار این کشور قرار داده اند، امروز بخواهند آن را مطالبه کنند. در سیاست هم سردمداران آمریکا با فریبکاری، خود را در قله‌ها حفظ کرده‌اند و مانند ورزشکاری هستند که بارها با دوپینگ به پیروزی رسیده است.

رئیس جمهور در پایان از شرکت‌کنندگان در اجلاس مشورتی تهران پیرامون سوریه، بخاطر تعهدشان به انسانیت، عدالت، آزادی، حقوق ملت‌ها و تلاش برای ساختن دنیایی بهتر برای جامعه بشری تقدیر و تشکر کرد.

پیش از سخنان رئیس جمهور صالحی وزیر امور خارجه گزارشی از روند برگزاری نشست مشورتی تهران پیرامون سوریه و نتایج آن ارائه کرد.

نشست مشورتی تهران پیرامون سوریه، با حضور مقامات رسمی 30 کشور جهان در سطح وزرای خارجه، معاونین وزرا و هیات‌های دیپلماتیک از کشورهای عربی، آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین و همچنین نماینده سازمان ملل متحد در تهران با هدف تقویت تلاش‌های فراگیر منطقه‌ای و بین‌المللی به منظور کمک به مردم سوریه، جهت خروج از بحران کنونی و ایجاد بستر مناسب گفتگوی ملی در فضایی آرام و بدون خشونت، روز گذشته در تهران برگزار شد./مهر

 
نوشته شده در تاريخ 2018-01-17 توسط revayatenasr


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ