هم فال و هم تماشا
گل متحرک , دکوراسیون داخلی سالن آرایشگاه 2015 , عکس , عکس نانسی قبل از عمل زیبایی , دانلود آهنگ اقرار بابک جهانبخش , مدل تونیک جدید مجلسی , زیباترین بازیکران سریال دختران ترکی , اس ام اس های خنده داراونجوری , ايا ايلين بچه اش را به دنيا مياد


 

قیمت مسکن , قیمت اجاره بها

 

عضو شوراي عالي مسكن با بيان اين‌كه افزايش اجاره بها متناسب با تورم بوده است، اعلام كرد: اين افزايش حدود 15 تا 20 درصد بوده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، همتي مشاور وزير راه و شهرسازي و عضو شوراي عالي مسكن درباره‌ي علت افزايش اجاره بهاي مسكن و اين‌كه اين افزايش چه ميزان ناشي از دلالي بوده است؟ اظهار كرد: بحث اجاره‌بها بايد جداي از بحث مسكن مورد بررسي قرار گيرد. امسال آنچه را كه رصد كرديم بالاتر از نرخ تورم نبوده و تا سال قبل متناسب با تورم اجاره‌بها افزايش يافته است.

وي با بيان اين‌كه بازار مسكن مانند دو لبه قيچي است، تاكيد كرد: براي كنترل بازار و كنترل التهاب رواني يك لبه‌ي قيچي افزايش عرضه و يك لبه‌ي كنترل سوداگري است.

وي با اشاره به طرح‌هاي دولت براي كنترل بازار مسكن اظهار كرد: ما در بخش كنترل سوداگري ضعيف هستيم. مخصوصا سياست‌هاي مالياتي و باز‌دارنده.

همتي با اعلام اين‌كه پكيج مالياتي در بخش مسكن آماده و به وزير اقتصاد و رييس سازمان امور مالياتي ارائه شد، كه متاسفانه مورد توجه قرار نگرفت، تصريح كرد: تمام كشور‌هايي كه در بخش مسكن موفق بوده‌اند، عرضه و تقاضا با يكديگر تناسب داشته است.

مشاور وزير راه و شهرسازي با اشاره به فعاليت مشاوران املاك اظهار كرد: تا قبل از دولت نهم بي‌نظم‌ترين بخش‌ها مشاوران املاك بودند، اما براي ساماندهي اين بخش سامانه‌ي املاك و مستقلات را طراحي كرديم. مشاوران املاك تنها قشري از اصناف هستند كه يكپارچه به هم متصل‌ هستند و تمام معاملاتي را كه در بنگاه‌هاي املاك اجرا مي‌شود، در سامانه‌ي جديد ثبت خواهد شد.

وي با اشاره به طرح جديد براي كنترل بازار مسكن و اجاره‌بها خاطر نشان كرد: اين طرح به صورت پايلوت و براي كنترل بازار مسكن و اجاره‌بها در شهر تهران در نظر گرفته شده و براي مناطق و بلوك‌هاي مختلف قيمت‌هايي را تعيين كرديم كه تا اواسط تيرماه نهايي و اعلام رسمي مي‌شود.

عضو شوراي عالي مسكن در پاسخ به اين‌كه آيا تيرماه كمي دير نيست، با توجه به اين‌كه نقل و انتقالات در بازار مسكن آغاز شده است؟ خاطرنشان كرد: تا پايان خرداد‌ماه كه فصل امتحانات است و ما براي اجراي موفق طرح مذكور آموزش‌هاي لازم را به مشاوران املاك داده‌ايم و در حال حاضر قيمت‌ها بايد نهايي شود، بنابراين مي‌توان گفت كارهاي غيررسمي انجام شده و كارهاي رسمي از جمله اين‌كه در چه منطقه‌اي خانه با چه قيمتي خريد و فروش يا اجاره داده شود، در حال بررسي نهايي است.

همتي در پاسخ به اين‌كه طرح تعزيراتي مسكن تا چه ميزان موفق و موثر بوده است و اين‌كه چرا تمايل صاحبخانه‌ها به دريافت وديعه كمتر و تمايل به دريافت اجاره‌بها دارند، اظهار كرد: سال گذشته چنين اتفاقي رخ داده بود، اما امسال در حال برگشت است در حال حاضر جو رواني بازار در حال رفتن به سمت اين است كه موجران از مستاجران وديعه‌ي بيشتري دريافت كنند.

عضو شوراي عالي مسكن با بيان اين كه مشاوران املاك بيشتر واسطه هستند و دو طرف معاملات را به يكديگر نزديك مي‌كنند، اظهار كرد: برخي معتقدند مشاوران املاك روي تعيين قيمت‌ها تاثير مستقيم دارند، اما آنها براساس عرف بازار طرفين قرار‌داد را به يكديگر متصل مي‌كنند.

وي اظهار كرد: مشاوران املاك تعيين‌كننده‌ي اصلي قيمت هستند چراكه مالك به مشاور املاك مراجعه مي‌كند. روند منطقي بازار اين‌گونه است كه مشاور املاك براي انعقاد قرار‌داد بيشتري جهت كسب درآمد تلاش كند. قطعا هرچه معاملات بيشتر باشد، درآمد آنها بيشتر خواهد بود.

مشاور وزير راه و شهرسازي خاطر نشان كرد: مشاوران املاك تعيين‌كننده‌ي اصلي قيمت‌هاي اجاره هستند و تا به حال اين روال بوده است و در 14 سياست‌گذاري مسكن اين اتفاق افتاده است.

همتي با اشاره به برنامه‌ها براي موثر‌شدن نقش دولت در بازار مسكن اظهار كرد: سقف قيمت‌ها در تهران را اجرا مي‌كنيم كه تاثير‌گذاري بيشتر داشته باشند. از ابتداي دولت نهم افزايش عرضه را انجام داده‌ايم و مي‌خواهيم وارد كنترل سوداگري شويم.

وي در پاسخ به اين سوال كه گفته مي‌شود كه آورده مسكن مهر در اين پرديس كه سال گذشته 18 ميليون بوده، امسال به 22 ميليون نيز رسيده است خاطر نشان كرد: ما براي دهك‌هاي مختلف درآمدي برنامه‌هاي خاص خود را داريم كه مسكن مهر ويژه تهران پرديس و پرند از جمله‌ي آنهاست. در پرديس آورده از 9 ميليون تا 15 ميليون و 700 براي پروژه‌هاي ملكي 24 تا 25 ميليون هم داشته‌ايم و در پروژه‌هاي جديد پاركينگ و حياط و تغيير متراژ از 85 تا 90 تا 105 متر و آورده حدود 25 ميليون تومان هم بوده است. در حال حاضر هم در طرح جديد با آورده 10 تا 15 ميليون تومان 30 هزار واحد خواهيم ساخت..... / خبرگزاری : ایسنا
نوشته شده در تاريخ 2017-12-20 توسط revayatenasr


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
طرز تهیه روغن خراطین
معرفی دینگ و ذکر تفاوت‌ها
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
انجام پایان نامه مدیریت
نمایندگی برندها در ایران
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ